Kezdőlap
NINCS OLYAN,HOGY UNIÓS JOG,- CSAK HA ELFOGADJUK
Az Alaptörvény szerint az Eu által hozott szankciós és egyéb rendeletek nem kötelezőek, csak ha elfogadjuk.
Az „eus” rendeleteknek nem minden esettben kell engedelmeskedni. Csak elfogadásuk esetében válhat kötelezővé a betartásuk, vagy ha beépítjük ezeket az ország jogrendjébe. Alapesetben szabadon eldönthetjük, elfogadjuk és alkalmazzuk e őket, vagy sem. Egyrészt azért, mert ezek csak nemzetközi szerződések, azaz csak megállapodások, amikből bármikor ki lehet lépni. A szerződések érvényességét meghatározó jogszabályok vonatkoznak rájuk. Eszerint egy szerződés akkor lép hatályba, amikortól azt a felek elfogadják, érvényes, ha az arra jogosultak akaratukkal megegyezően kötik meg, semmissé válhat, ha feltételeiben utólag olyan változások állnak be, amiket eredetileg nem tartalmazott, vagy súlyosan hátrányos helyzetbe hozza a szerződő felet, kiderül róla, hogy megtévesztésen, kényszeren, vagy zsaroláson alapult, feltételei nem már nem állnak fenn, nem teljesíthetőek, vagy felbontják. A szerződés akkor is érvénytelen, ha nem léptetik hatályba, aláíróinak nem volt felhatalmazása a megkötésére, vagy megkötése, feltételei, tartalma valamilyen jogszabályba ütközik, törvénysértő, az egyik fének teljesíthetetlen feltételeket tartalmaz vagy jogsérelmet okoz, vagy aránytalan előnyökhöz juttatja. Egy szerződés egy önként vállalt, törvényi feltételeknek megfelelő kötelezettség, de nem alapít jogot, csak jogosultságokat és kötelezettségeket tartalmaz. Ezen az alapon az össze szankcióból máris kiléphetünk, mert ezek sértik a nemzetközi jogot, az Alaptörvényt, korábban megkötött szerződéseinkkel ellentétesek, azok megsértésére vagy felbontására kötelez minket, aminek jogi következményei is lehetnek, valamint teljesítésük nemzetgazdasági károkat okoz, önmagunknak történő károkozásra pedig nem kényszeríthetnek minket. A szankciók nem az oroszokat sújtották, hanem minket. Ők ki tudják küszöbölni a hatásaikat, vagy ki tudnak bújni alóla, mi ezt az EU és NATO tagságunk miatt nem tehetjük meg ilyen egyszerűen. Az EU azonnal pénzmegvonásos büntetést alkalmaz az ellenkező tagállamokkal szemben, vagy globalistái az NGO- k segítségével a kormányok ellen hergelik a lakosságot egy mondvacsinált indokkal.
Másrészt az Alaptörvény szerint sincs olyan, hogy „eus jog”, hanem csak nem kötelező érvényű nemzetközi szerződés, ami akkor léphet „hatályba”, ha a fidesz,- a kormány- egy szavazással elfogadja! Ráadásul az EU az eredeti Alapszerződésünkben foglaltakat is megtagadja, semmibe veszi a szankciókkal és a hímnősséget ránk kényszeríteni akaró rendeleteivel.
Igazság szerint megtagadhatnánk minden, ránk nézve hátrányos uniós abnormitást és károkozó szankcióban való részvételt. Ezeket egész egyszerűen csak nem kell elfogadni, nem kell „ratifikálni”. Leegyszerűsítve: - Az ezekben való részvétel nem kötelező, csak ha a fideszkormány megszavazza, és egy meghatalmazottja aláírja, mint egy szerződést! A kormány ezeket az EU által diktált szerződési feltételeket a mi beleegyezésünk nélkül fogadja el, holott a mi életünket és létbiztonságunkat befolyásolják az összes gazdasági folyamatra való kihatásuk miatt! Mint tudjuk, és tapasztaltuk, nálunk „demokrácia” van, közvetett választói „képviselettel”, ezért a képviselőket kell megakadályozni a megszavazásokban, a kormányt meg abban, hogy erre rávegye őket, és az érdekeink ellen döntsenek a fejünk felett a beleegyezésünk nélkül! A szankciókról nem utólag kellett volna kikérni az ország lakosságának a véleményét, - hanem az elfogadásuk előtt! Hányan értettek volna egyet az életfeltételeik, létbiztonságuk lerontásával, jogaik csorbításával, ami munkájuk, vagy vállalkozásuk elvesztésével jár? Egy „antidemokratikus”, ámde alkotmányos jogrendszer esetén ezt nem tudta volna velünk megtenni a kormány! Mert egy ilyen esetben az ország és az állampolgárok érdekei ellen döntő képviselőket azonnal visszahívhatnánk! Ugyanis felelősek lennének a tetteikért, akárcsak a kormány!
Az Alaptörvény szerint:
E) cikk
(1) Magyarország az európai népek szabadságának, jólétének és biztonságának kiteljesedése érdekében közreműködik az európai egység megteremtésében.
(2) Magyarország az Európai Unióban tagállamként való részvétele érdekében nemzetközi szerződés alapján – az alapító szerződésekből fakadó jogok gyakorlásához és kötelezettségek teljesítéséhez szükséges mértékig – az Alaptörvényből eredő egyes hatásköreit a többi tagállammal közösen, az Európai Unió intézményei útján gyakorolhatja. Az e bekezdés szerinti hatáskörgyakorlásnak összhangban kell állnia az Alaptörvényben foglalt alapvető jogokkal és szabadságokkal, továbbá nem korlátozhatja Magyarország területi egységére, népességére, államformájára és állami berendezkedésére vonatkozó elidegeníthetetlen rendelkezési jogát.
(3) Az Európai Unió joga – a (2) bekezdés keretei között – megállapíthat általánosan kötelező magatartási szabályt.
(4) A (2) bekezdés szerinti nemzetközi szerződés kötelező hatályának elismerésére adott felhatalmazáshoz az országgyűlési képviselők kétharmadának szavazata szükséges.
Ennek alapján abba sem szólhat bele senki, hogyan alakítjuk az állami berendezkedésünket: egy , vagy kétkamarás a Parlament, mennyi minisztérium van, milyen kormányzati és kormányzási rendszer van, visszahívhatóak,- azaz felelősek- e a képviselők és a kormánytagok, és milyen államformában élünk.
Az Alaptörvény maga ad lehetőséget még az EU-n belül is a jogfolytonosság és az államformánk, a Szent Korona jogrendjének a helyreállítására! Ehhez kellene összehívni a Nemzetgyűlést!
Dr Eva Maria Barki nemzetközi jogász is kielemezte hogy az eus szankciók mind jogsértőek, de Ukrajna katonai támogatása már a nemzetközi jogot is sérti! Az EU a tagállamok fejlesztésére szánt közös pénzalapot használta fel az ukrán nácik pénzügyi támogatására, amit csak azért tehetett meg, mert a tagállamok bábkormányai beleegyeztek! Ezáltal a korábbi államok közötti nemzetközi egyezményeket, szerződéseket is semmibe vették, olyanokat, amik szintén az akkori elfogadások okán válhattak kötelező érvényűvé az elfogadók számára! Az ENSZ egyezmények szerint tilos harmadik ország konfliktusába fegyveresen beavatkozni, vagy háborút bármilyen módon támogatni! Az ENSZ nem teljesítette a kötelességét: nem kényszerítette az ukrán államot a minszki egyezmények betartására, ami azt jelenti, hogy nem engedi érvényre juttatni az önrendelkezési jogot! A konfliktus kirobbanásakor nem küldött ki békefenntartókat, nem kezdett diplomáciai tárgyalásokba, és nem akadályozta meg az alapokmányával ellentétes háborús támogatást! Ezzel szemben az önrendelkezést elfogadó, és azt, valamint ennek alapján más a saját állampolgárait védő Oroszországot akarja kizárni a tagságból, holott a 2014 ben létrejött autonóm köztársaságoknak az autonómiájuk elfogadása után az önrendelkezési jog szerint joguk volt eldönteni, hogy melyik országhoz akarnak tartozni. Az oroszoknak a csatlakozás után joguk van megvédeni saját területüket és lakosságukat az agresszív ukrán államtól! Ugyanazon ENSZ cikkely alapján, amire az ukránok és a NATO hivatkozik most az EU- val együtt! Azt pedig elfelejtik kihangsúlyozni, hogy Ukrajna még nem tagja egyik gittegyletnek sem, ezért a háború semmilyen alapon nem és módon nem támogatható, és erre a tagországok sem kényszeríthetőek!
„Az állam szuverenitása és területi integritása az elszakadás elleni érvként és az annektálás igazolására szolgál. Mindenekelőtt szembeötlő, hogy az állami szuverenitást egyébként elavultnak tekintő, a nemzetállam felbomlasztásán fáradozók különösen az állami szuverenitás tiszteletben tartására hivatkoznak. Az állami szuverenitás magában foglalja azt a jogot, hogy az alkotmányt és a jogrendet a külső hatalmak befolyásától függetlenül alakítsák. Ez a körülmény az államok vagy a nemzetközi jog alanyai közötti viszonyra utal, nem pedig egy népnek az állammal szembeni jogaira. Még ha feszültség is van a nép önrendelkezése és az állam szuverenitásigénye között, az önrendelkezési jog elsőbbséget élvez. Az állami szuverenitásnak megvannak a határai a nemzetközi jogban. Egyetlen nemzetközi szerződés, de egyetlen nemzeti alkotmány sem tilthatja meg az önrendelkezési jogot (lásd: ius cogens).” / E.M.B./ https://szentkoronaradio.com/blog/2022/06/01/szakvelemeny-az-ukrajnai-jogszegesekrol-nem-oroszorszag-szegi-meg-a-nemzetkozi-jogot/
Mindezek alapján nem létezik olyan, hogy „eus jog”, és az is a kormányon múlik, hogy helyreállítja- e a magyar állam jogfolytonosságát, és megtagadja, megszünteti-e azt az illegitim „köztársaságot”,- az azt létrehozó törvény semmisségének kimondásával,- amit a megszálló hatalom hozott létre zsarolással, és kényszerrel a Magyar Királyság területén! Ha a kormány ezt nem teszi meg magától, nekünk kell követelnünk, hiszen az állam szuverenitását, a győztes orosz csapatok kivonulása után helyre kellett volna állítani! A nem létező „eus jogot” pedig nem kötelező elfogadni!
Ha engedjük, hogy újra, és újra a hatalom döntsön helyettünk, és nem élünk a már az Aranybullában, de az Alaptörvényben is megfogalmazott ellenálláshoz való jogunkkal és kötelességünkkel,- soha nem a mi érdekeink fognak érvényesülni!
A károkozó eus szankciók elfogadása miatt a képviselők és kormánytagok a felelősségre vonhatók! Nem az EU, hanem ők a felelősek a kényszervakcinázás következményeiért, és a szankciók ránk gyakorolt hatásaiért is. Nem erre, és nem azért szavaztuk meg őket, hogy segédkezzenek az országunk kifosztásában, és kiárusításában, a multik, és az amerikai érdekek kiszolgálásában, a magyar gazdák és vállalkozások, a családok tönkretételében! Ők a felelősek a ránk szabadított energiaválságért, az elszabadult árakért, az alacsony bérekért és nyugdíjakért, a hosszú várólistákért, a magas adókért, és ők lesznek felelősek a „zöldadók”, a genderidiotizmus, a digitális pénzek, és identitás bevezetésének a következményeiért is!
Az EU-hoz láncolt, függetlenségét és semlegességét vesztett, lekicsinyített maradék Magyarországba a globalisták most rúgják az utolsókat: a nekünk a helyreállítási alapból járó 22 milliárd eurót csak akkor akarják megadni, ha lemondunk keresztény identitásunkról, és határaink védelméről a migránsinvázióval szemben. Az EU és a hazaáruló képviselők a demokráciát kihasználva adják el a magyar termőföldet a külföldi vállalkozásoknak és multiknak, hogy azon szennyező aksi és egyéb gyárakat létesítsenek, amiket még támogat is a kormány a mi pénzünkből! Ezek a gyárak a saját hasznukra termelnek, a profitot kiviszik, és ezért még adókedvezményt is kapnak!? Az országunkban már alig terem gabona, krumpli, eper, málna, szőlő, és gyümölcs! Az önellátásunk került veszélybe a föld alkotmánysértő kiárusításával, de marad- e országunk, ha nem a mi tulajdonunk a talpunk alatt levő anyaföld? Ki adott erre felhatalmazást a kormánynak, a képviselőknek, hogy ezt tegyék velünk?
A Szentkorona állameszme és jogrend helyreállítása esetén országunk visszanyerné szuverenitását, a magyar emberek a jogaikat, ezáltal a kormány hatalma korlátozottá válna, a pártállam és pártdiktatúra megszűnne, a képviselők nem a pártok, hanem valódi, NGO- befolyásmentes civil szervezetek visszahívható küldöttei lennének, akik felelősséggel tartoznának a választóik felé. Az ország főméltóságait közvetlenül választhatnánk meg, kétkamarás Parlamentünk lenne, és megszűnne a kontroll nélküli törvényhozás és önkényes hatalomgyakorlás lehetősége. Alkotmányos rend esetén a törvényeket nem pártképviselők javasolják vagy írják az őket támogató háttércsoportok érdekeiben! Jogunkban állna jogszabályok hatályba helyezését, vagy megszüntetésüket kezdeményezni. Országos és államügyeket a Nemzetgyűlés tárgyalhat, vagy népszavazás dönthet. Helyi ügyekben a lakosság dönthetne képviselői útján, vagy közvetlenül, népszavazással. A sok „Önkormányzat” helyett valódi, vármegyei önkormányzatiság lehetne, a helyi, területi érdekek és adottságok adnák az alapokat, mint régen. Vármegyegyűlések lennének, ahova a települések a helyiek által választott követeiket küldhetnék, így itt is megszűnne a pártok fennhatósága és a megosztottság. A vármegyei követeknek,- alispánoknak” pedig helyük lenne az Országgyűlésben!
A mi felelősségünk, hogy gyermekeink, utódaink milyen országban, milyen világban és milyen körülmények között fognak élni!
/ Gurabi Ági- A Korona Igazsága /
A VÁLASZTÁS SZABADSÁGA, AVAGY A DEMOKRÁCIA HAZUGSÁGA
Szabad-e a választásod ?
A Wiki homályos megfogalmazásában: A Felsőház az országgyűlésnek egyik önálló eleme, mely a polgárok szabad választására támaszkodó alsóházzal együtt a törvényhozás munkájánál közreműködni hivatott.
De mi is az a „szabad” választás?
Azt jelentené, hogy mindenkinek szabad választani, eszerint megengedett? Vagy azt, hogy szabadon eldönthetjük, kit vagy mit választunk? Mit jelent a választás szabadsága? Választhatunk szabadon, vagy szabadon választhatunk?
A választás szabadsága elvileg a miénk. Emberi alapjog. Megtehetjük, hogy választunk két, vagy több lehetőség között, a saját felelősségünkre. Az önálló, szuverén egyén szuverén döntése, önrendelkezése, amit egyéni érdekeinek mérlegelése után, külső befolyástól mentesen tesz meg.
A szabad választás esetében ha azt jelenti a szabadság, hogy azt választjuk, akik akarunk, így ez nem más, mint egy üres lózung. Csak egy lehetőséget ad, hogy megtehetjük. Mert jogunk van hozzá. Jelen esetben 4 évente ha minden jól megy,- ha rosszul, akkor sűrűbben.
Gyakorlatilag azonban ez a legnagyobb hazugság, amivel átverték a népeket.
Egyrészt azért, mert az egyének a döntéseiket a saját érdekeik mentén hozzák, amiért csak ők a felelősek. Ha rosszul választottál kőművest, és összedől a házad, nem ő, hanem te tehetsz róla! A te érdeked az, hogy a ház 100 évig álljon, de ha a szomszédé más, akkor ajánlani fog neked egy kőművest. Rábeszélt, mert a kőműves „ügynöke”. Ha időben rájössz, hogy kontár a mester, lecserélheted másikra.
Szabadon döntöttél? Ki a felelős a házért? Te? A szomszéd? A kőműves? Ebben az esetben a mekkmestertől kártérítést követelhetsz, ha bizonyítani tudod az igazadat. A szomszéddal örök harag, többé nem hiszed egy szavát sem.
A felelősség a tied egy képviselő esetében is, akit számodra idegenek ajánlanak neked, de mások életét is befolyásolja a döntésed, ezért a többiekért is felelős vagy a választásoddal! A választottad viszont nem vonható utólag felelősségre azért, amit ígért, hogy megbízz benne, akkor sem, ha később az egész országnak kárt okoz a tetteivel, és mivel nem visszahívható, teljes biztonságban érezheti magát ha bekerült a Parlamentbe. Nem szólhatsz bele, hogy mit csinál. Mert ahhoz már nincs jogod. Ezért hazudnak neked. Befolyásolnak. Mert megtehetik. Hinni fogsz nekik ezután is?
Szabadon döntöttél? Szabadon választottál, minden tényt, körülményt, lehetőséget, következményt ismerve, minden befolyástól mentesen?
Nem. De erről szól a demokrácia. Elhitetik veled, hogy saját szabad akaratodból választasz valakit az érdekeid képviseletére, miközben minden létező módon befolyásolnak, és átvernek,- mindezt a te költségedre! Akikre a saját, és országod sorsát bízod, nem ismered őket se személyesen, se régóta, nem tudod eldönteni, hazudnak- e vagy csak ígérgetnek. Mindegyikük mögött egy párt áll, aminek van egy programja, amit nem köteles betartani, mert erre semmi nem kötelezi. Valójában a pártok ígéreteire szavazol, amiknek nincs felelősségük azért, amit ígérnek, sem azért, amit helyette megtesznek. Neked nem tartoznak felelősséggel, ám azoknak igen, akik őket megbízták a te „képviseleteddel”. Azért, hogy általad hatalomra juthassanak! Csak te erről nem tudsz, mert „nem politizálsz”, sose érdekelt a háttér. Elvárod, és elhiszed, hogy másoknak te vagy a legfontosabb. Idegenek kezébe adod a sorsodat, lemondva az irányításról, holott jogod van hozzá, de azt is elhiszed nekik, hogy nincs!
Egy párt nem a te, nem egy társadalmi csoport, nem az ország érdekeit képviseli, hanem azokét, akik létrehozták, de leginkább azokét, akik a létrehozók mögött állnak. Ők a valóságtól elvont ideológiai-politikai, vagy idegen érdekeket képviselnek, vagy profitérdekelt érdekcsoportokét. Nekik az ország irányítása, a döntések feletti befolyás a céljuk, nem az, hogy te jól, és biztonságban érezd magad a saját országodban. Nekik te és a gyermekeid csak „közjószágok”, vagytok, akik az ő hasznukat szolgálják. Mint emberi erőforrás. Te csak egy termelőegység vagy, ami hasznot hoz,- nekik!
Tudsz olyan pártot, amelyik az egész ország, a Nemzet valós érdekeit tenné az első helyre? Amelyik nem hagyna magára egy társadalmi csoportot sem, mert olyan, igazságos törvényeket hozna, amelyek mindenkinek biztosítani tudnák a létbiztonságát, a közjavakhoz való hozzáférését, a javainak a biztonságát? Amelyik a jogok és kötelességek olyan egységét hozná létre, ami alól senki, de maga a kormány, és az ország első embere sem tudna kibújni?
Nem tudsz, mert ez nem az ő érdekük,- hanem a tiéd!
Ha pedig rájöttek, hogy rájöttél, hogy becsapnak, akkor „színt váltanak”, osztódnak, vagy bedobnak egy cserét, hogy újra becsaphassanak. De téged soha nem kérdeznek meg, hogy te mit szeretnél, neked mi lenne a jó, az ország érdeke sem szempont, mert felelősség nincs. A pártok arra valók, hogy a társadalmi csoportok,- és a saját- érdekeik mentén megosszanak minket. Amelyik ügyesebben ígérget és hazudik, az kerül hatalomra.
Te pedig elhiszed, hogy szabadon választottál.
Holott pont neked nem szabad eldöntened, kik vezessék az országodat, hogyan, és meddig. Nem javasolhatsz saját belátásod szerint a választhatók közé senkit, akit te tartasz arra érdemesnek! A Parlamentbe nem ülhetnek be azok, akiket ismersz, elismersz, és arra érdemesnek tartod őket, mert már bizonyították, hogy azok. Ezért nincs Felsőházunk, de van „köztársaságunk”. Mert ha nem így lenne, akkor valóban a te akaratod és érdekeid érvényesülhetnének, nem a pártoké. Így most csak azok közül „választhatsz”, akiket az orrod elé tolnak egy papírlapon.
Ez a demokrácia. Ehhez kellenek a pártok, és a senki által nem akart, soha a magyar nép által el nem fogadott „köztársasági” államforma. Mert ez így demokratikus! Éljen a „ (párt)többség” akarata! Győzzön az erősebb! Ezért nincs, és nem lehet a „nép”- nek hatalma, és nem a Nemzet érdeke az első, minden más idegen érdek felett!
Ennek a kormánynak nincs a Parlamentben ellenzéke, mert a „jobb” és „bal” oldalinak nevezett pártok ugyanazt a külső hatalmat szolgálják, ezért mindkét „oldal” nemzetellenes. A valódi ellenzék a Parlamentből kiszorított magyar identitású civilek összessége, akik közé te is tartozol.
Túl a „demokrácián”:
Egy antidemokratikus, és nonliberális, ámde szuverén / szabad/ jogállamban nem csak jogai vannak mindenkinek, hanem kötelességei is, melyek teljesítése nélkül elveszíthetők a jogok. A hatalommal szemben valódi fékek és ellensúlyok állnak, az ellenállás joga alkotmányos alapjog.
Kötelessége a kormánynak és az államnak is kell legyen az államban élő polgárok felé.
Elsősorban az, hogy az ország népének a javát szolgálja a létfeltételek biztosításával, - nem a multinacionalista és egyéb érdekeket szolgálja ki a törvényhozással, vagy engedelmeskedjen az EU nevű új Német-római Birodalomból kapott parancsoknak. Ebbe jelenleg nem tudunk beleszólni, mert mi egy demokratikus állam vagyunk sok párttal, amik ide-oda rángatják a kormányt, amiből ugyan semmi hasznunk sincs, ráadásul károkat is okoznak ezzel az országnak, de ez sem őket sem másokat nem érdekel.
Az ország vezetéséhez viszont nincs rájuk szükség!
„Antidemokratikus” esetben a pártokat nem az állam, hanem a saját tagsága tartja el, mint civil szervezeteket. A hatalom a vármegyei – önkormányzati- szinten is megosztott, és kontrollált. A kormány által kinevezett ispánokkal szemben a nép által választott alispánok őrzik a törvényességet. Pártoknak önmagukban nem áll jogukban törvényeket írni. „Kormánypártként” sem. A kormánynak sem áll jogában egymagában törvényeket, vagy rendeleteket hozni, sem az Országgyűlés hatáskörét és működését, összetételét megszabni. Azt csak az Országgyűlés szabhatja meg önmagának. A kormány nem határozhatja meg a saját hatáskörét, és hatalmi korlátait, mert erre csak egy Nemzetgyűlés jogosult. Az ország első embereit nem a nyertes párt adja, hanem a Nemzetgyűlés tehet rájuk javaslatot, és az ország népe közülük választhatja meg őket közvetlenül.
Az Országgyűlési képviselők területi érdekképviselettel megbízott képviselők, visszahívhatók, ígéreteikért és tetteikért egyaránt felelősséggel tartoznak, kártérítésre kötelezhetők, vagy büntethetők.
A képviselők közvetlen képviseletet látnak el, a választók által rájuk bízott feladatokat el kell végezniük, kötelesek folyamatos kapcsolatot tartani a választóikkal, akik megbízhatják és utasíthatják is őket. Létszámuk a vármegyék lakosságával arányos. Választásuk két fordulós: első körben a lakosság javasolhat választható képviselőket a civil szervezetek, vagy pártok tagjai közül, a második körben az első három befutó közül lehet választani. Képviselő nem állhat kapcsolatban külföldi szervezettel, vagy annak hazai képviselőivel. / NGO-k/
Az Országgyűlés nem „pártgyűlés”, nem ülésezik állandóan, és nem törvénygyár, hanem területi képviselet. A Nemzetgyűlés két „táblából” áll: egy Alsóházból és egy Felsőházból. Akkor ül össze, ha szükség van rá valamilyen országos ügyben való döntéshez. Az állami berendezkedés módjáról, az államformáról, nemzetközi szerződésekről csak egy Nemzetgyűlés dönthet. Az Alsóházban vannak a területi / országgyűlési/ képviselők. A Felsőház tagjai állandó, kinevezett és felkért, részben választott, kizárólag magyar állampolgárok lehetnek, akiket javaslatok alapján választanak. Megbízásuk határozott időtartamú, de lejártakor újraválaszthatók. A Felsőházban / Főrendiház/ vannak az elszakított területek, a nemzetiségek, az egyházak, a vármegyék, a szakmai szervezetek, Honvédség, Nemzeti bank, a bíróságok képviselői, a koronaőrök,- vagyis az a kör, akikkel a kormány most azt hazudja, hogy egyeztet, ellenben csak lenyomja a torkukon az akaratát. A kormány tagjait ez a Nemzetgyűlés, az ország első embereit a „nép” közvetlenül választhatja meg.
A törvényeket az Alsóház javasolhatja, a Felsőház eldönti, alkotmányos és egyéb szempontokból elfogadhatók-e, ha igen, továbbítja a kormánynak, ami vagy elfogadja, vagy nem, de indokolnia kell. Ugyanez történhet visszafelé is: a kormány ad be törvényjavaslatot, a Felsőház átnézi, ha jó, és az Alsóház is elfogadja, akkor a törvényt beiktatják. Törvény nem lehet ellentétes a szokásjoggal, a természetjoggal, az Alkotmánnyal, az Alaptörvénnyel, vagy egyéb törvényekkel, és nem sértheti az elfogadott értékrendet, erkölcsiséget. Jelenleg az AB csak az Alaptörvénynek való megfelelést vizsgálhatja,- a kormánypárt által javasolt és a kormány által elfogadott bírókkal,- ám az Alkotmánynak való megfelelést nem.
Az Alkotmányunk egy olyan, íratlan, évszázadokon átívelő szokásjogi jogrend, ami felette áll az államot irányító főtörvényeknek, vagyis az Alaptörvénynek. Tehát az Alaptörvény nem azonos az ország Alkotmányával!
Jelenleg az Alaptörvény csak egy újabb, Alkotmány-ellenes diktátum!
Magyarország alkotmányos rendje szerint a főhatalmat a Szent Korona képviseli, mint az alkotmányosság megtestesítője, ezért rá kell esküt tenni, nem egy törvénykönyvre! Az ország Alkotmányán, alkotmányos jogrendjén pedig csak az állampolgárok, a „nép” befolyás és kényszermentes szabad akarata változtathat!
Egy „antidemokratikus” Magyarországon nem a pártok döntenek az ország népe helyett, a kormány nem tud diktatúrát létrehozni és önkényesen rendelkezni, az Alaptörvény és a törvények, a kormányzás módja, a hatalom megszerzése és gyakorlása nem alkotmányellenes.
Egy szuverén államban a kormány nincs belső, vagy külső, idegen érdekek befolyása alatt. Az állam független és semleges, biztosítani tudja állampolgárai létbiztonságát, a jogbiztonságot, és a közbiztonságot. Meg tudja védeni területét, határait az illegális behatolóktól, és állampolgárai értékrendjét, identitását őrzi. Saját gazdasági és biztonsági érdekei mentén tart kapcsolatot az őt körülvevő államokkal, minden esetben a nemzetérdeket, és a közjót előtérbe helyezve.
Ha olyan Magyarországban szeretnél élni, ahol
- jogod van beleszólni a közügyekbe, mert azokról nem a fejed felett, és nem a brüsszeli abnormális bürokraták döntenek,
- a magyar emberek, és vállalkozók érdekei állnak az első helyen,
- nem rabszolgaként, minimálbérért kell dolgoznod a multik profitjáért,
- a földekből nem kínai aksigyárak és szennyező üzemek nőnek ki, hanem élelmet adó gabona,
- nem attól kell félned, hogy orosz, vagy amerikai bombák hullanak-e a fejedre,
- nem kell szégyellned, és nem válsz büntethetővé keresztény és magyar identitásod miatt,
- a gyermekeid kezébe nem nyomnak meleg genderkönyveket,
- nem azon törik a fejüket a pártok, hogyan, és mivel tudnak egymás ellen ugrasztani,
- nem kell áramot vezetni a kerítésbe a termény védelmére, és az utcákon nem kell támadástól tartanod,
- nem akarják géntech vakcinák kényszerítésével korlátozni szabadságjogaidat,
- nem akarnak zöldadókkal elszegényíteni, és műhússal etetni,
Ha nem félni akarsz mindig valamitől, hanem élni, és megélni, - akkor: Tegyél érte!
Legyél te az, aki kinyitja „Pio atya madarának” a kalitka ajtaját! Az ellenzék, a Nemzet, a változás te magad légy!
„ Új törvényt írunk! Olyat, amit nekik is be kell tartani! - Tartsd mindig eszedben: minden ember azonos állapotban születik, és semmi más nem emel fel, csakis az alázat! És semmi nem taszít le, csakis a gőg, és a gyűlölség! – Szövetséget ajánlok: a Korona, és a szabad magyarok- tiközöttetek! Mert mától minden harcos, aki velem tart, szabadként él tovább! Harcosok, szabad magyarok! Együtt összefogva kiharcoljuk hogy visszatérjen apáink rendje, és végre méltó élete legyen minden magyarnak! Idegen többé itt nem kap nagy címet, vagy vagyont. https://www.youtube.com/watch?v=FCckwh17SBI
„ Ha belekerül, hogy ellenállhatunk ha Őfelsége szavát szegi,- aláírjuk!” – Aranybulla, 1222
Ha belekerül, hogy ellenállhatunk, ha a kormány a szavát szegi,- elfodagjuk! – Új Alaptörvény 2023
/ Gurabi Ági- A Korona Igazsága/